Wpisz, czego szukasz:

Trycholog. Kiedy udać się do trychologa?

Trycholog to specjalista zajmujący się schorzeniami skóry głowy i włosów..

– Trycholog. Kiedy udać się do trychologa?

 Trycholog – pierwsza pomoc przy problemie z wypadaniem włosów. Kiedy udać się do trychologa?

Trycholog. Oblicze medycyny zmienia się z dnia na dzień – a jednym ze znaków naszych czasów jest coraz większe zawężanie specjalizacji. Dzięki temu potrzebujący ma pewność, że trafia do specjalisty, który zapewni profesjonalną pomoc w danym schorzeniu. Tak właśnie pojawiła się stosunkowo nowa specjalizacja na pograniczu dermatologii i kosmetologii, jaką jest trychologia. W centrum zainteresowania trychologa znajduje się owłosiona skóra głowy oraz włosy.

Czym zajmuje się trycholog?Trycholog to specjalista zajmujący się schorzeniami skóry głowy i włosów, mianowicie w kręgu zainteresowania trychologa jest:

 • łuszczyca
 • łojotok
 • łojotokowe zapalenie skóry
 • łysienie androgenowe
 • łysienie polekowe
 • łysienie poporodowe
 • łysienie spowodowane niedoborami pokarmowymi
 • łysienie telogenowe
 • łysienie plackowate

Do dyspozycji trychologa pozostaje wiele specjalistycznych narzędzi, które umożliwiają dokładną ocenę stanu skóry głowy. Najważniejsze z nich to:

 1. Badanie trychologiczne polegające na użyciu mikrokamery w celu obejrzenia w powiększeniu 50 – 200 razy. Badanie trychologiczne w powiększeniu 50 razy umożliwia precyzyjną ocenę obecności drożdżaków, bakterii czy zrogowaciałego naskórka. Natomiast powiększenie 200 razy pozwala dostrzec miniaturyzację mieszków włosowych, łuszczący się naskórek, nieprawidłowości w budowie włosów, nadmierne gromadzenie się łoju czy obecność mieszków włosowych w kenogenie, czyli takich, z których nie wyrastają włosy.
 2. Urządzenie Hair Polariser, służące do zbadania stopnia odżywienia cebulki włosa oraz łodygi włosa.
 3. Analiza pierwiastkowa włosa umożliwiająca ocenę stanu odżywienia organizmu. Obejmuje ona ocenę zawartości kilkudziesięciu pierwiastków (w tym toksycznych).

 

 

Masz problemy z włosami? Koniecznie udaj się do trychologa!

Jedną z najczęstszych przypadłości dotyczących włosów jest ich nadmierne wypadanie. Kiedy zauważymy u siebie przerzedzenie fryzury – najczęściej udajemy się do apteki po suplement wzmacniający włosy, ewentualnie inwestujemy w lepszej jakości szampon wzmacniający włosy. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być jednak wiele- -może być zatem potrzebna kompleksowa kuracja wzmacniająca. Trycholog określi precyzyjnie przyczynę wypadania włosów i dopasuje odpowiednią terapię.

Każdą terapię nadmiernego wypadania włosów można oczywiście wspomóc specjalistycznymi preparatami trychologicznymi, które wpływają korzystnie na każdy aspekt osłabienia włosów. Warto szukać zatem preparatów które pobudzają krążenie krwi w skórze głowy, dbając o dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych. Jedną z najczęstszych postaci utraty włosów jest łysienie androgenowe, zatem suplement trychologiczny powinien hamować konwersję testosteronu do DHT.

Dobrej jakości preparat pobudza ponadto wzrost włosa, dostarcza dużych ilości antyutleniaczy oraz witamin i minerałów. Cenionymi składnikami są ponadto ekstrakty roślinne stanowiące źródło enzymów czy fitoestrogenów. Wszystkie te warunki spełnia specjalistyczna kuracja trychologiczna Mediceuticals, dedykowana zarówno kobietom, jak i mężczyznom i wyróżnia się opatentowanym składem oraz doskonałą jakością potwierdzoną licznymi testami.

Trycholog i diagnostyka trychologiczna

Trycholog dzięki zastosowaniu specjalistycznej diagnostyki oraz terapii trychologicznej– także tych zabiegowych – pomoże rozwiązać wszystkie problemy z włosami. Warto zatem postawić na profesjonalną opiekę trychologiczną, gdyż bardzo często samodzielne próby leczenia mogą w najlepszym razie nie przynieść żadnego efektu, a w najgorszym – znacząco pogorszyć stan skóry głowy i włosów. Trycholog rozpoczyna analizę stanu włosów od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, po czym przechodzi do ogólnego badania fizykalnego oraz specjalistycznego badania trychologicznego. W razie konieczności wykonywane są badania laboratoryjne, mikologiczne i mikrologiczne. Dzięki temu możliwe jest jak najlepsze dopasowanie terapii oraz monitorowanie jej przebiegu. Lecząc jakiekolwiek schorzenie zdrowotne, polegasz najczęściej na opinii specjalisty – swoje włosy potraktuj tak samo i w razie jakichkolwiek problemów nie powierzaj ich przypadkowej osobie.

Brak komentarzy
Zostaw komentarz