Wpisz, czego szukasz:

3 unikalne terapie do problemów skóry głowy

( Łojotokowe Zapalenie Skóry Głowy, Łojotok,  Atopowe Zapalenie Skóry Głowy)

Terapia dedykowana do problemów skóry głowy

Łojotokowe Zapalenie Skóry Głowy

 Łojotokowe zapalenie skóry głowy

 Łuszczyca

 Egzema skóry głowy

 Łupież

 Keratozy

 Grzybica

Terapia For Scalp Dandruff

Szczegóły

Łojotok Skóry Głowy

 Łojotok

 Przetłuszczająca się skóra głowy

 Hiperhydroza

 Zapalenie mieszków włosowych

 Redukcja rumienia

 Redukcja kolonii bakteryjnej

Terapia For Oily Scalp

Szczegóły

Atopowe Zapalenie Skóry Głowy

 Atopowe zapalenie skóry głowy

 Suchość skóry głowy

 Swędząca skóry głowy

 Wrażliwa skóra głowy

 Atopowa skóra głowy

 Skóra głowy podatna na alergię

Terapia For Dry Scalp

Szczegóły

Koszt każdej terapii

379 zł

Kup terapię

Certyfikat FDA

SLS Free

USP Water

Certyfikat GMP

Terapia do Łojotokowego Zapalenia Skóry Głowy - For Scalp Dandruff

For Scalp Dandruff

Celem terapii For Scalp Dandruff jest do oczyszczanie i zredukowanie nagromadzonych keratynocytów.

W przypadku autoimmunologicznych zmian skórnych, oprócz oczyszczenia i zredukowania nagromadzonych keratynocytów, ważna jest również redukcja stanu zapalnego. Stan zapalny, który towarzyszy np. łuszczycy czy łojotokowemu zapaleniu skóry głowy jest czynnikiem wzmagającym nieprawidłowości w procesach proliferacji.

Preparaty zawierają climbazol, który jest niezwykle ważny w redukcji kolonii grzybiczej Malassezia spp. Udowodnione zostało, że zwiększona obecność kolonii Malassezia spp na skórze głowy przyspiesza powstawanie łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry u pacjentów z predyspozycją do powstawania tych keratoz.

Drugi etap kuracji, szampon X-Foliate , zawiera 1% pirytronianu cynku, który znacząco wpływa na zachowanie prawidłowego środowiska mikroflory bakteryjno-grzybiczej skóry głowy.

Kuracja For Scalp Dandruff została również dedykowana do problemów z każdym rodzajem łupieżu.

Wyekstrahowane odpowiednie stężenia ekstraktów ziołowych połączone w jedną recepturę dają efekt oczyszczenia skóry głowy z łupieżu. Ekstrakty z lawendy, rozmarynu mięty, zielonej herbaty, eukaliptusa, aloesu, rumianku, akacji wzmocnione zostały witaminą E, pantenolem i alantoiną zapewniając odbudowę biofilmu skóry głowy. Efektem odbudowy biofilmu jest utrzymanie odpowiedniej hydratacji warstw skórno-naskórkowych, co bezpośrednio przekłada się na brak nadmiernej keratynizacji i krystalizacji. Skóra jest wolna od łupieżu.

Co uzyskasz dzięki terapii For Scalp Dandruff?

 • redukcja łuski łuszczycowej,
 • wyrównanie procesów proliferacji keratynocytów,
 • wyrównanie procesów profliferacji sebocytów,
 • inhibicja aktywności gruczołów łojowych,
 • redukcja stanu zapalnego skóry głowy,
 • redukcja świądu,
 • redukcja rumienia.
Kup terapię
Terapia do Łojotoku Skóry Głowy - For Oily Scalp

For Oily Scalp

Celem terapii For Oily Scalp jest oczyszczanie i redukcja skupiska bakteryjnego, które powodują zaczopowanie i zapalenie mieszków włosowych.

Terapia For Oily Scalp oczyszcza pęcherzyki i krosty z wydzieliny ropnej, redukując kolonię drobnoustrojów. Szybkie wdrożenie terapii pozwala na wyrównanie mikroflory, drobnoustrojów skórnych i usunięcie krost perifolikularnych. Jest to ważne, ponieważ zmiany zapalne mieszków włosowych mogą prowadzić do zniszczenia brodawki włosowej i w kolejnym etapie do nieodwracalnego procesu łysienia bliznowaciejącego.

Istotnym składnikiem aktywnym w terapii jest siarczek cynku, który działa przeciwbakteryjnie i ściągająco. Ponadto przyspiesza gojenie się ran, owrzodzeń i krost ropnych o podłożu bakteryjnym i łojotokowym. Wykazuje działanie antyseptyczne oraz wpływa obkurczająco na gruczoły łojowe i potowe.

Co uzyskasz dzięki terapii For Oily Scalp?

 • Redukcja zmian o charakterze grudek, krostek, guzowatych mas z surowiczym wysiękiem,
 • Redukcja kolonii bakteryjnej,
 • Oczyszczenie skóry głowy i mieszków włosowych z zalegającej wydzieliny łoju,
 • Inhibicja aktywności gruczołów łojowych,
 • Inhibicja gruczołów potowych (redukcja hiperhydrozy),
 • Redukcja stanu zapalnego,
 • Redukcja świądu skóry głowy,
 • Redukcja rumienia,
Kup terapię
Terapia do Atopowego Zapalenia Skóry Głowy - For Dry Scalp

For Dry Scalp

Celem terapii For Dry Scalp jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka i utrzymanie prawidłowej hydratacji warstw rogowych skóry głowy.

Do procesów redukcji zalegającej keratynizacji wykorzystane zostało połączenie kwasu salicylowego z pirytronianem cynku i mentolem.

Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie komórek skóry i prawidłową strukturę biofilmu, jako emolienty użyto następujących składników – olej jojoba, pantenol, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z rumianku, ekstrakt z ogórka.

Taka kombinacja pozwala na uwodnienie komórek skóry głowy i jednocześnie zabezpiecza przed ponowną utratą transepidermalną wody. Jest to bardzo ważne w przypadku atopowego zapalenia skóry głowy lub problemów z suchością skóry głowy.

Kombinacja emolientów pozwala na prawidłowe wytworzenie płaszcza hydrolipidowego, który zabezpiecza skórę głowy przed nadmierną suchością. Osłabienie kondycji skalpu w wyniku braku płaszcza hydrolipidowego może powodować wypadanie włosów.

Drugi etap terapii, szampon X-Derma posiada w składzie apigeninę stymulującą mikrokrążenie w kapilarkach włosowych oplatających brodawkę włosa.   Produkt zawiera udoskonaloną formułę połączenia biotyny z tripeptydem, która wzmacnia zakotwiczenie mieszka włosowego w skórze głowy.

Co uzyskasz dzięki terapii For Dry Scalp?

 • Redukcja efektów atopowego zapalenia skóry głowy,
 • Odbudowa płaszcza hydrolipidowego skóry,
 • Utrzymanie prawidłowej hydratacji komórek skorno-naskórkowych,
 • Redukcja suchości,
 • Redukcja zrogowaciałych komórek,
 • Redukcja świądu,
 • Redukcja rumienia,
 • Redukcja stanu zapalnego skóry głowy,
 • Redukcja pieczenia skóry głowy,
 • Działanie przeciwalergiczne,
Kup terapię
Kiedy zobaczę pierwsze efekty?

Efekty widoczne będą po dwóch miesiącach od rozpoczęcia terapii. Jednakże pierwsze pozytywne efekty ze stosowania terapii mogą być widoczne już w pierwszym miesiącu.  Pamiętaj, do uzyskania efektu wymagane jest stosowanie trzech preparatów. Terapia wystarcza na cztery i pół miesiąca. Miesięczny jej koszt to ok 80 zł, dziennie lekko ponad 2 zł ! To mniej niż Twoja poranna kawa.

Skończył mi się jeden produkt, jak go dokupić?

Na niniejszej stronie w zakładce „Dokup produkty” możesz dokupić brakujący produkt do stosowanej przez Ciebie terapii. Pamiętaj, iż efekty uzyskasz tylko wtedy kiedy stosujesz wszystkie trzy produkty. Nie wskazane jest stosowane tylko jednego produktu.

Jak dobrać odpowiednią terapię?

Przeczytaj dokładnie opis każdej z trzech terapii Mediceuticals® For Scalp dedykowanej do problematycznej skóry głowy – For Scalp Dandruff, For Oily Scalp, For Dry Scalp. W przypadku problemów z wyborem terapii, prosimy o kontakt ze specjalistą.

Z jakich etapów składa się terapia?

Przebieg terapii składa się z trzech etapów i tym samym wymaga zastosowania trzech produktów – Pre-treatment (TheraRx™), Cleanser (X-Folate™, X-Derma™ lub Solv-X™) oraz Conditioner (Therapeutic™). Bardzo dokładnie zapoznaj się z instrukcją stosowania preparatów i przestrzegaj wszystkich zaleceń.

30-dniowe prawo zwrotu

Z jakichś względów produkt nie spełnia Twoich oczekiwań ? Zwróć produkt bez podania powodu. Oddamy Ci poniesione koszty.

Zainteresowany? Wypróbuj nasz preparat!

Kup terapię Dokup produkt