Wpisz, czego szukasz:
( Terapia na cztery i pół miesiąca )

Stres

Anemia

Cukrzyca

Przebyte infekcje

Restrykcyjna dieta

Wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn

379 zł

Kup terapię

Łysienie polekowe

Łysienie plackowate

Łysienie anagenowe

Łysienie teleogenowe

Łysienie androgenowe

Certyfikat FDA

SLS Free

USP Water

Certyfikat GMP

Główną zasadą działania serii jest zastosowanie trzech amerykańskich patentów

Triaminocapitol ™ 

Hamowanie transformacji DHT odpowiedzialnej za miniaturyzację mieszka włosowego

Kompleks Triaminocapitol został opatentowany w USA. Połączenie kwasu oleanowego, apigeniny i biotynylo-GHK dało czynnik aktywny biologicznie, który ma za zadanie inhibować 5-alfa- reduktazę i niwelować negatywne efekty dotychczasowego działania transformacji testosteronu do DHT.

Prowadząc badania nad wprowadzeniem tego patentu do dermofarmaceutyków z dziedziny hamujących wypadanie włosów udowodniono, że kwasy oleanowy wykazuje zdolność do hamowania 5-alfa-reduktazy.

Triaminocapitol pozwala na zwiększenie aktywności mieszka włosowego, czego efektem jest możliwość odrostu utraconych włosów.

Stymulacja krążenia krwi w kapilarkach oplatających mieszek włosowy

Apigenina jest bioflawonoidem, który uzyskuje się na drodze ekstrakcji – mentol i woda. Apigenina wykazuje właściwości kardioprotekcyjne, które zwiększają ukrwienie skóry właściwej i przyspieszają krążenie krwi w kapilarkach naczyń włosowatych oplatających mieszek włosowy. Włos jest bardziej dotleniony i otrzymuje więcej składników aktywnych.

Poprawa zakotwiczenia

cebulki w mieszku włosowym

Trzeci element Triaminocapitolu, czyli biotynylo-GHK wykazuje zdolność do wydłużania fazy anagenu poprzez zwiększenie aktywności metabolicznej i implantacji mieszka włosowego. Biotynylo-GHK wykazuje też zwiększenie stężenia białek adhezyjnych: laminina i kolagen IV odpowiedzialnych za mocowanie włosów w osłonce korzeniowej i brodawce skóry.  Biotynylo-GHK jest otrzymywany na drodze konwencjonalnej syntezy chemicznej w hetero lob homogennej fazie.

Tripeptyd wchodzący w skład biotynylo-GHK zawiera lizynę, glutaminę i histydynę (Lys-Glu-His). Aby powstał pełny biotynylo-GHK tripeptyd sprzęga się z biotyną poprzez usunięcie grup aminowych peptydu.

Finalnie, włos jest bardziej zakorzeniony oraz mniej podatny na wypadanie i uszkodzenia fizyczne (np. stylizacje fryzjerskie i modelowanie).

Aby Triaminocapitol wykazywał swoje właściwości poszczególne składniki muszą posiadać odpowiednią czystość:

Kwas oleanowy 0

Biotynylo-GHK 0

Apigenina 0

W trakcie trwania prób testowych zarówno in vitro jak i in vivo wykazano, że kompleks Triaminocapitol musi być ściśle związany z substancjami o działaniu antyoksydacyjnym. Wynika to z faktu powstawania wolnych rodników w skutek generowania wysokiego poziomu aktywności metabolicznej niezbędnej do rozwoju włosa. Dlatego też w preparatach dermofarmaceutycznych muszą się znajdować witaminy E, C i F. Dzięki obecności tych witamin w preparacie, mieszek włosowy nie ulega negatywnemu wpływowi wolnych rodników.

Sprawdź czym wyróżniają się nasze preparaty na tle innych produktów trychologicznych
Zobacz cechy szczególne

Nutracell 

Kompleks pierwiastków hamujących wypadanie włosów

Nutracell jest farmaceutyczną recepturą wykorzystującą działanie pierwiastków do wzrostu włosa. Mikro i makroelementy są niezbędne dla całego organizmu, biorą udział w wielu szlakach biochemicznych istotnych dla naszego zdrowia. W przypadku nadmiernego zużycia minerałów organizm nie dostarcza odpowiedniej ilości do naszego mieszka. Istotne jest aby wówczas zapewnić mu odpowiednią ilość.

Do pierwiastków niezwykle ważnych dla wzrostu włosa należą żelazo, mangan, potas, wapń, fosfor, magnez, krzem, jod, sód, siarka. Najbezpieczniejszym sposobem pozyskiwania tych pierwiastków są surowce roślinne. Aby surowce roślinne mogły wykazywać efektywne działanie muszą być łączone według efektu synergicznego i w rozpuszczalnikach o odpowiedniej polarności. Cały nasz organizm opary jest na równowadze jonowej, która musi być zachowana. Dlatego też,  ilość jak i stężenie pierwiastków w formule Nutracell, jest dobrana tak aby najefektywniej wpływać na proces wzrostu włosa.

Prawidłowość procesów fizjologicznych zależy od proporcji pierwiastków ustrojowych wobec siebie, czyli synergistycznego lub antagonistycznego działania. Formuła Nutracell zwiększa efektywność biowchłanialności i stymuluje procesy wzrostowe włosów.

Estrollin 

Witaminy i minerały niwelujące procesy androgenowego wypadania włosów

Estrollin jest kompleksem witamin i minerałów, które wspomagają pozytywne działanie Triaminocapitolu, tym samym przyczyniają się do niwelowania negatywnych wpływów androgenizacji. W skład kompleksu Estrollinu oprócz witamin E,C,F wchodzi również lecytyna i inositol. Inositol jest to tak zwana witamina B8. Witamina B8 ściśle współpracuje z innymi witaminami z grupy B, wzmacniając ich działanie. Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za prawidłowy wzrost włosów zarówno na długość jak i na grubość.

Działanie inositolu zostało również sprawdzone testem in vivo na grupie kobiet ze zmianami PCOS (zespołem policystycznych jajników). Kobietom cierpiącym na PCOS często towarzyszy negatywny wpływ wysokiego poziomu androgenów na mieszek włosowy. Wykazano, że inositol zatrzymuje utratę włosów wynikającą z hiperandrogenizmu w przebiegu PCOS.

Kompleks Estrollin zawiera lecytynę, która wzmaga działanie inositolu i jest jednocześnie nośnikiem pozostałych składników aktywnych. Lecytyna wykazuje powinowactwo do lipidów membrany komórkowej komórek skóry.

Co mówią o nas na Instagramie?

Nasze produkty zostały podane dziesiątką testów przez popularnych ekspertów, którzy jednoznacznie potwierdzają ich jakość oraz działanie kuracji.

 

[instashow id=”2″]

Kiedy zobaczę pierwsze efekty?

Efekty widoczne będą po trzech miesiącach od rozpoczęcia terapii. Jednakże pierwsze oznaki zatrzymania procesu wypadania włosów mogą być widoczne już w pierwszym miesiącu.  Pamiętaj, do uzyskania efektu wymagane jest stosowanie trzech preparatów. Terapia wystarcza na cztery i pół miesiąca. Miesięczny jej koszt to ok 80 zł, dziennie lekko ponad 2 zł ! To mniej niż Twoja poranna kawa.

Skończył mi się jeden produkt, jak go dokupić?

Na niniejszej stronie w zakładce „Dokup produkty” możesz dokupić brakujący produkt do stosowanej przez Ciebie terapii. Pamiętaj, iż efekty uzyskasz tylko wtedy kiedy stosujesz wszystkie trzy produkty. Nie wskazane jest stosowane tylko jednego produktu.

Jak dobrać odpowiednią terapię?

Terapia uwzględnia stan Twojej skóry głowy. Terapie występują w dwóch konfiguracjach. Wersja Normal przeznaczona dla skóry normalnej lub przetłuszczającej się. Wersja Dry dedykowana jest dla suchej skóry głowy. Pamiętaj aby w momencie zakupu zdefiniować odpowiedni stan Twojej skóry głowy, wówczas system podpowie odpowiednią kurację. Jeden zestaw trzech preparatów wystarcza na cztery i pół miesiąca.

Z jakich etapów składa się terapia?

Przebieg terapii składa się z trzech etapów i tym samym wymaga zastosowania trzech produktów – Cleanser (Bioclenz™ lub Hydroclenz™), Conditioner (Therapeutic™) oraz Hair Follicle Revitaliser (Numinox™). Bardzo dokładnie zapoznaj się z instrukcją stosowania preparatów i przestrzegaj wszystkich zaleceń.

30-dniowe prawo zwrotu

Z jakichś względów produkt nie spełnia Twoich oczekiwań ? Zwróć produkt bez podania powodu. Oddamy Ci poniesione koszty.

Zainteresowany? Wypróbuj terapię już teraz!

Kup terapię Dokup produkt